New York valib kolme tulevikutakso-bussikese vahel

 (8)
Vali sina ka!
Karsan V1 pole kohendatud, vaid spetsiaalselt konstrueeritud
Karsan V1 pole kohendatud, vaid spetsiaalselt konstrueeritud

Uute ja mõistlikumate ning eelkõige säästlikumate taksode leidmiseks korraldas New Yorgi linnavalitsus konkursi. Nüüd on jäänud sõelale kolm finalisti, millest ükski ei näi õigupoolest eriti kena. Millise valiksid sina?

Kõik kolm Taxi of Tomorrow pjedestaalile tõusnud on kompaktsed kaubikud, kahel on lükanduksed ning kõigil on avar pakiruum. Üks on Ford Transit Connect, kus palju ruumi inimestele, kena ja lihtne kandiline vorm ning suured klaaspinnad, mis salongi valguse ja vaadetega kuldavad. Täna NYC tänavate ruudustikus sipelgatena säravate Crown Victoriatega pole sellel Fordil peale värvi mitte midagi ühist.

Teine finalist on koguni maailma aasta parimaks kaubikuks valitud Nissan NV200. See näeb agressiivsem, rohkem street-fighter’i ninaga välja, ent tolle küljeklaasid on madalad ning küljejoon nii kõrge, et salongist välja vaatamine pole just kõige mugavam. Küll aga on sellest algses variandis ruumi suisa seitsmele, nii et avarusega probleemi olla ei tohiks.

Kolmas finalist on kahtlemata kõige põnevam. See on Türgi tootjalt Karsan, mis koostab sõidukeid Fiatile ja Hyundaile. Ning tegemist pole ühegi mudeli taksoks kohandamisega, vaid spetsiaalselt New Yorgi konkursi tarbeks loodud projektiga. Veidi tekitab võõristust katuse lainjas joon, ent see tuleneb aerodünaamika ning seega kütuse säästmise rõhutamisest.

Klaasipinnas Karsani masinal V1 puudust pole – klaasist on ka terve katus, kust kõrghooneid kena silmitseda. Ning ehk ongi hea, et see ühtki olemasolevat automudelit taksoks saades nö. takso-mersuks ei alandaks. Tagatipuks on see finalistidest ainus, kuhu saab ratastooliga otse ja mugavalt sisse sõita.


„Kõik kolm on head, ent ükski pole täiuslik,“ kommenteeris New Yorgi linnapea Michael R. Bloomberg. „Me pole sunnitud ühegagi 2014. aastal kliente teenindama asuma, kui me perfektset ei leia.“

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.