New York saab uued kollased ühistransportöörid

 (7)
Lisatud video!
Väga tõenäoliselt on järgmine New Yorgi takso just selline
Väga tõenäoliselt on järgmine New Yorgi takso just sellineFord

Paksude taksolaevade vastu USA kesklinnades pakutakse alatihti mõistlikumaid mahtuniversaale ja mikrobusse. Ford Transit Connect Taxi tarvitab kütusena gaasi ning on üks väheseid omasuguseid nn. pirukaautosid, mida on ka kena vaadata.

See ei katsu varjata, et tegemist on neljarattalise kastiga. Voolujoonelise tilulilu asemel on nurklik teema lõpuni välja mängitud ning selline lihtsus ja arusaadavus võiks ameeriklastele meeldida küll. Pealegi on ju Ford USA kompanii, mis valmistas ka seni, ja väga pikalt, teeninud rahvaliigutajat Crown Victoria.

New Yorgi taksoteenistus kuulutas välja hanke uute taksoautode tarvis ning Ford töötas seepeale välja takso-Connecti. See on tavalisest istmetega kaubikust ruumikam, kuna tagareas on 10 cm rohkem jalaruumi. Sohvrile pakutakse täiustatud teabe- ja meelelahutussüsteeme ning Connectist muidu puuduvaid juhiabisid.

Lisaks esitles Ford ka elektrilist Connecti, mille dünaamika olevat tavamudeliga sama. Vaid tippkiirus piirneb 120 km/h’ga. Laadida anna seda igast tavalisest 220 V pistikust ning mõeldud on see suurtele äridele, mis taolisi oma kauba ringi liigutamiseks kohe terve pinu telliks.

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!