Müügil on president Lennart Meri esimesi ametiautosid, Rootsist kingitud Volvo!

 (23)
Austusväärse ajalooga auto alatult soodsalt saadaval
Austusväärse ajalooga auto alatult soodsalt saadavalFoto: Urmas Oja

See sünkjassinine 1992. a. Volvo on juba iseenesest uhke klassik, millele tõik Lennart Meri enese esimese ametiautona teenimisest toob juurde hulga lisaväärtust. Auto kinkis taasiseseisvunud Eestile Rootsi kuningriik ning alguses sõidutati sellega ka õigupoolest Arnold Rüütlit ning hiljem Meri.

Vaid 1500 euroga saate kätte masina, mil 2,9-liitrine reaskuuene 150 kW arendav mootor, automaatkäigukast, praktiliselt uued lamellrehvid originaalsetel valuvelgedel, katuseluuk ning nahksisu, millesel tagumisel diivanil on reisinud Lennart Meri. Autol on ka mõni kiiks: augud esitiibades lipuvarraste tarvis ning fakt, et vasak tagumine uks turvalisuse kaalutlusel väljast avatav ei ole. Muus osas on auto päris heas korras, kuid kuna on mõne aasta seisnud, vajab lihtsat ülevaatamist, pidurite kontrolli jms.

Kuulutust näed SIIT.

Kes selle ka enesele ostab, võiks autot hästi hoida ja säilitada, sest taolise sõiduvahendi sümboolne kapital nõuab tegelikult kohta loodavasse Eesti Automuuseumisse. Ehk leiavad muuseumi planeerijad selle Volvo just Forte kaudu üles ning auto satub sinna, kus on selle koht. Meri oli Volvo üle õnnelik, võib oletada, kuna kuui ta 1992. a. 6. oktoobril riigikogu ees ametivande andis, sõitis ta Toompealt alla ikka nõukogude ajast jäänud GAZ 14 ehk nö. uue Tšaikaga, millega senist ladvikut transporditud oli.

Seotud lood:

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.