Musk lubas odavat autot – Tesla väärtus kukkus kolinal

 (69)
Musk lubas odavat autot – Tesla väärtus kukkus kolinal
Reuters/Scanpix

Tesla juht Elon Musk lubas eile, et hiljemalt kolme aasta pärast on Tesla valmis tootma elektriautosid, mille hind on kõigest 25 000 eurot. Investorid võtsid Muski avaldust riski märgina ja firma väärtus langes lühikese ajaga 50 miljardit dollarit.

22. septembril korraldas Tesla promoürituse, mida interneti vahendusel jälgis ligi 270 000 inimest. Ent oodatud uudist igikestvast "miljoni miili" akust ei tulnud, selle asemel andis ettevõtte peadirektor Elon Musk teada uuest akutehnoloogiast, tänu millele kukuvad elektriautode hinnad lähiajal mitu korda, kirjutab portaal Accelerista.

Uue akutehnoloogia võtmesõnaks on lihtne kärgstruktuur, mille tootmiseks ei vajata enam koobaltit. Uut tüüpi odavamate akude kasutamine võimaldaks elektriautode hinnad alla tuua ning nii võiski Elon välja käia lubaduse, et paari aastaga toob Tesla turule sõiduki, mis on "Tesla" selle parimas tähenduses, aga mis maksab umbes 25 000 dollarit (21 400 eurot praeguse kursiga).

Investorite pettumus oli suur, sest loodeti, et Musk esitleb lõpuks ometi "igiliikurit" ehk akut, mille eluiga oleks 1,6 miljonit kilomeetrit.

Loe pikemalt portaalist Accelerista.