Mupo näitab hambaid: dokumentideta velotaksosid hakatakse hoiule võtma

 (23)
Velotaksod vanalinnas
Velotaksod vanalinnasFoto: Delfi lugeja

Mupo on pealinna taksosektori otsustavalt käsile võtnud ja näitab rikkujatele hambaid: korduvalt dokumentideta ringivuravaid velotaksosid hakatakse edaspidi hoiule võtma, kirjutab Accelerista.

19. juunil tegi mupo koostöös politseiga vanalinnas ja sadamas järelevalvet velotaksode üle. Kontrolliti velotaksojuhtide teenindajakaartide olemasolu ja velotaksode vastavust kehtivatele nõuetele.

Järelevalve tulemusena alustati kaks väärteomenetlust ning mille käigus võeti hoiule kaks velotaksot, kuna sõidukite juhtidel puudusid teenindajakaardid, mis annavad loa velotaksoga teenust osutada.

"Alustasime kahe velotakso juhi suhtes väärteomenetluse, kuna juhtidel puudusid teenindajakaardid ja edasise õigusrikkumiste toimepanemise takistamiseks võtsime velotaksod hoiule," ütles munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere.

"Üks juhtidest on meile varasemast tuttav ja mitmeid kordi karistada saanud. Kuid see ei ole mõju avaldanud seadusekuulekaks käitumiseks. Toimime selliselt ka edaspidi, sest ainult rahatrahvid ei ole piisavalt mõju avaldanud."