Mudel valitud: PPA piirkonnapolitseinikud sõidavad edaspidi uute Volkswagen Golfidega

 (66)
Mudel valitud: PPA piirkonnapolitseinikud sõidavad edaspidi uute Volkswagen Golfidega
Foto: PPA

PPA piirkonnapolitseinikud sõidavad edaspidi uute Volkswagen Golfidega. Accelerista palus politseikapten Kristo Lensmentil PPA logistikabüroost selgitada, miks eelistati just VW Golfe ning kuidas kulgevad ülejäänud uute sõidukite hanked.

Mai eelviimasel nädalavahetusel märkasid tähelepanelikud möödakäijad Tartus, Volkswageni esinduse ees üles rivistatuna tuttuusi politseivärvides VW Golfe. Seni ollakse harjunud, et linnapilti rahustavad Škodad – olgu siis Octaviad või Superbid. Nüüd on nende aeg aga ümber saamas.

“Maikuus lõpeb enam kui 100 PPA rendisõiduki liising ning nende asemele hangitakse uued. Lisaks on ettevalmistamisel hange, sügisel veel ligi 170 rendisõiduki välja vahetamiseks,” räägib PPA Logistikabüroo politseikapten Kristo Lensment.

Hangitavate sõidukite seas on nii patrullautosid kui –busse, kui ka piirkonnapolitseinikele mõeldud sõiduautosid ja väikemaastureid. Uusi väikebusse ja sõiduautosid vajavad ka PPA kiirreageerijad.

“Need 14 politseivärvides Volkswagen Golfi, mida Tartus nädalavahetusel näha võis, anti esmaspäeval politseile üle ning need vahetavad osaliselt välja vanad piirkonnapolitseinike sõidukid, osaliselt tuli sõidukeid ka lisaks,” selgitab PPA Logistikabüroo politseikapten Kristo Lensment.

Aasta alguses suurendati valitsuse otsusega piirkonnapolitseinike hulka, et kogukonnakeskse politseitöö ja piirkonnapolitsei võrgustikku tugevdada.

Seotud lood:

Üks eeldus, et piirkonnapolitseinikud oma kogukonna juurde võimalikult sagedasti jõuaks, on sõiduvahendite olemasolu. Uued Volkswagen Golfid antaksegi Lõuna-Eesti maakondades töötavate piirkonnapolitseinike igapäevakasutusse.

Maanteeameti registrist leiab info, et tänavu 4.mail on on arvele võetud uued 1,6-liitrise diiselmootoriga 85-kilovatise võimsusega universaalkerega Golfid. Piirkonnapolitseinikud ei pea jahmerdama käsikastiga, nende elu teeb mugavamaks 6-käiguline DSG automaatkast.

Kristo Lensment ütleb, et piirkonnapolitseinikele sõidukeid valides otsustati VW Golfi kasuks põhjusel, et rendihankes tegi liisingupakkuja parima pakkumise just nimelt sellele sõidukile, samuti vastas masin hankes kirjeldatud nõudmistele.

“Sel aastal hangitavaid sõidukeid on erinevat marki ja mudeleid, et vastata täpselt erinevat tööd tegevate politseiametnike nõuetele. Näiteks jätkavad patrullpolitseinikud Škoda Superbide, aga ka Mercedes-Benz Vito busside kasutamist.”

Allikas ja meedia: PPA