Moskvas esitletakse maailma kõige peenemat punkrit

 (5)
Sentinel on sama sametise ilmega kui tavaline XJ
Sentinel on sama sametise ilmega kui tavaline XJJaguar

Jaguar XJ Sentinel on soomustatud luksussedaan, mis vastab ballistilisele kindlusklassile B7. Moskva autonäitusel publiku ette veerev kevlarit, eriterast jms kuulikindlat kätkev masin kipub omasuguste seas kõige kaunimaks.

Soomustatud limusiine BMW 7. seeria, Mercedes-Benz S-klassi, Rolls-Royce’ide jt uhkete esindusautode baasil on maailm täis ja need on tõesti igavad. Jaguari 21. sajandi lipulaev XJ pakub oma disainiga nii palju uudistamist ning erilisi detaile nautimiseks, et ründajad võivad oma kurjadest plaanidest eneselegi üllatuseks loobuda.

Kui siiski leidub matse, kes tolle Jaguari võluväge tõrjuda suudavad, paneb nende automaaditulele vastu just see sama XJ Sentinel, mida käitab vabalthingav 385 hj V8. 100 km/h saabub nobedaimalt vaid 9,7 sekundiga, ent tavamudelist eristamatult punkriks moondatud auto kaalub ka tervelt 3,3 tonni.

Sentineli ballistiline klass on B7 Jaguar

Ning see on alles tühimass. Täismassiks teatatakse 3800 kg, mis tähendab, et selle sohver peab omama ka C-kategooria juhiluba? Küllap on see taolise toote kliendi jaoks maailma kõige pisem mure. Edevaid elukardetava ametiga mehi ja naisi leidub kindlasti hulgaliselt just Venemaal, mille pealinnas koos ettevõttega Centigon loodud produkt ilmavalgustatakse.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!