Mis auto, mis ratas? Kohale viib kolmerattaline Ego Urban Transporter

 (7)

Ego Urban Transporter on pilkupüüdev kolmerattaline, mis linnaliikluses asendab edukalt nii autot kui jalgratast. Kondiauru ja elektri jõul edasi liikuv voolujooneline väikesõiduk on ilmastikukindel ja selle tippkiiruseks on kuni 32 km/h.

Vahendab Accelerista

Velomobiilid on kolmerattalised sõidukid, mis liiguvad pedaalimise jõul ja mida katab aerodünaamilise kujuga kere. Seni tuntud velomobiilid Pedalist, e-fox, Elf ja Tripod saavad endale peatselt tubli konkurendi – Illinoisist pärit leidur Eliel Rojas plaanib Kickstarteri ühisrahastuse toel hakata tootma hübriidvelomobiili nimega Ego Urban Transporter. Hübriid siis sellisena, et liikumiseks on ühendatud kondiauru ja elektri jõud. Nagu teisedki velomobiilid, on tegemist päris pilkupüüdva sõidukiga.

“Ma olen üles kasvanud linnas ja olen alati tahtnud luua sõiduki, mis vähendaks keskkonnasaastet ja liiklusummikuid ning ühtlasi lahendaks parkimisprobleemi,” räägib Ego Urban Transporteri looja Eliel Rojas. “Alguses mõtlesin, et teen sellise sõiduki iseenda tarbeks. Ehitasin neljarattalise jalgratta platvormi, millele mõtlesin oma sõiduki rajada. Siis vaatasin, et ei, ma tahan midagi toredamat kui see. Nii sündiski Ego Urban Transporteri prototüüp, sõiduk, mis pole mõeldud sportlastele vaid inimesele, kes teeb oma igapäevasõite linnas. Sel on piisav sõiduraadius, seda ei pea ainult väntama, see näeb lahe välja ja asendab edukalt autot.”
Loe pikemalt siit