Minister Ligi, õpetage korealastele Hyundai Genesise pagasniku avamist

 (24)
Hyundai Genesis
Hyundai GenesisFoto: Hyndai

Haridusminister Jürgen Ligi kirjutas täna Facebookis, et Lõuna-Koreas visiidil olles ei õnnestunud kohalikul autojuhil sõiduki pagasiluuki avada.

Minister teavitas Facebooki vahendusel avalikkust: "Neli tundi on kulunud [auto pagasiluugi avamisele]. Magamisriideid pole veel maha saanud. Kohe algab ametlik ôhtusöök. Tume ülikond. Must meel. Tühi kôht."

Nagu Ligi postitatud pildist näha, on tegu Lõuna-Korea autotootja Hyundai limusiini Genesisega. Selle mudelil on tõepoolest moodne pagasiluugi avamise süsteem.

Põhimõte on lihtne: juht peaks autovõtme endale taskusse pistma ja pagasiluugi juures lihtsalt seisma. Auto tuvastab võtme läheduse ja avab ise luugi. Nagu siit videost näha:

Seotud lood:

Kui see süsteem ei aita, võib-olla käivitunud "parklapoisi" režiim. See tähendab, et kui auto võti antakse teenindajale, kes selle ära pargiks, jääb pagasiruum lukustatuks.

Siis on lahenduseks piiluda pagasiluugi ääre alla tagumise numbrimärgi kohal. Seal peaks olema lukuauk, mille kaudu võtmega luuk füüsiliselt lahti keerata.