Millised näevad välja 75 000 eurot maksvad autoistmed?

 (3)
Millised näevad välja 75 000 eurot maksvad autoistmed?
Foto: eBay

Istmed on üks olulisemaid osi auto turvavarustuses. Seetõttu pole ka ime, et näiteks FIA homologeeringuga korvistmed võivad maksta tuhandeid eurosid. Kuidas näevad välja istmed, mille eest küsitakse 75 000 eurot?

Siin näiteks on Sparco ADV Elite korviste, mille hinnaks 6600 € istme kohta.

Iste kaalub alla 10 kg, võimaldab isteasendit padjakeste abil täpselt juhile (või kaardilugejale) sobivaks sättida, hoiab väga jõulistes kurvides reisijat paigal, on kaetud mittelibiseva materjaliga, sobib kokku nii-mitme-punkti-traksidega, kui soovi on, töötab koos õnnetuses kaela ja selgroogu päästva HANS-seadmega jpm…

eBay’st leiab aga 75 000 € maksvad vanad ja räbalad istmed, millede võimekus reisija turvalisus tagada on pehmelt öeldes küsitav. Kuid nagu selliste asjade puhul ikka, käib istmetega kaasa ajalooline lugu ning tegu on loomulikult kollektsionääride jaoks hindamatu varandusega.

Nimelt ehitas Chevrolet 1950ndate alguses viis kahekohalise kabrioleti prototüüpi. Neist esimeseks peetakse 3,85-liitrise ridakuuega valget mudelit, mida esitleti New Yorgis aastal 1953. Just sellest prototüübist kasvas välja Chevrolet Corvette ning nagu lugeja nüüdseks tõenäoliselt järeldanud on, pärinevad need räbaldunud istmed just sellest konkreetsest autost.

Seotud lood:

Niisiis, kui rahakotirauad ei püsi ka jõuga koos ning ideaalgaraaži lebonurk vajab täiendust, mille juurde rääkida vinge lugu autoajaloost – esimese “Kreveti” istmed saab endale soetada siit.

Artikkel ilmus algupärasel kujul saidil Accelerista.com