MILLINE VAATEPILT: Boeingu vanim ja uusim lennuk kõrvuti õhus!

 (17)
Tiivuline vaal 787 Dreamliner ning pisike ja stiilne Model 40
Tiivuline vaal 787 Dreamliner ning pisike ja stiilne Model 40Boeing

Seda fotoklõpsu on plaanitud juba aastaid. Lõpuks ometi avanes selleks võimalus Seattle’i lähedal, kus 1928. a. nö. moosiriiuli-tüüpi Boeing Model 40 ja ettevõtte värskeim, alles testilende sooritav 787 korraga õhus olid ning korraga kaadrisse mahtusid.

Lõpuks ometi saabus nimelt Boeingu juhtival katselenduril Mike Carriker’il võimalus ajastada end vanima tänini lennukorras oleva Model 40 kodukandis lendama, kirjutab Wired. 1928. a. lennuk ja 2010. a. õhulaev kõrvuti – milline vaatepilt!

Model 40 omanik Addison Pemberton sõitis nii kiiresti kui võimalik, 72 aastat vanema Boeingu roolis olnud Carriker püüdis aga liikuda võimalikult aeglaselt. Kolmandast saatelennukist õnnestuski Pembertoni pojal tabada ajalooline ning kaunis hetk, mil meeletu 787 pisikesest Model 40’st mööda lendab.

Model 40 oli esimene Boing, mis võttis peale ka pileti ostnud reisijaid. 1927. a. saadi õigus teenindada San Francisco ja Chicago vahelisi postilende ning tõepoolest – kirjade ja pakkide laoruumi ning kokpiti vahele võis tõesti paigutada kaks pileti soetanu reisijat. Ja umbe sealt see kõik algaski – õige pea ehitati juba mitmeid ainult reisijate veoks mõeldud lennukeid.

Konkreetne Boeing Model 40C tegi juba 1928. a. läbi lennuõnnetuse ning lendas taas alles kaks aastat tagasi, mil Pemberton and Sons Aviation selle õige pika taastamisprotsessiga valmis olid saanud.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.