Miks maailma suurim liiklusummik tegelikult tekkis?

 (8)
Teisipäeval avanes antud maanteel selline pilt. Foto Alexander F. Yuan, AP
Teisipäeval avanes antud maanteel selline pilt. Foto Alexander F. Yuan, APScanpix

Nädala alguses lõhkes meediakanalites üle terve maailma pommuudis Hiinas juba 9. päeva vältavast ning enam kui 100 km pikkuseks veninud liiklusummikust, mis kohalike võimude teatel pidi kestma tervelt kuu aega, ent on tänaseks kadunud. Milles asi tegelikult oli?

Tegelikult oli asi ebaseaduslikus kaubaveos. Nimelt kasutasid seda konkreetset maanteed illegaalset söeäri ajavad isikud kaevandustest ebaseaduslikul viisil ammutatud söekoormate transportimiseks, kuna sel teel puudusid ümberkaudsetest maanteedest erinevalt politseikontrollid, selgitab China Car Times.

Jutt taolisest nõelasilmast levis asjassepuutuvas seltskonnas kulutulena ning kõik tormasidki ühte kohta kokku, moodustades omalaadse ratastel asulalindi. Kohalikud elanikud hakkasid seisjaile kalli hinnaga nuudleid ja vett müüma, veokijuhid päevitasid ja magasid oma sõidukite all ning vohas ka varastamine.

Ülemaailmne meediakära sundis Hiinat piinlikku probleemi koheselt lahendama asuma ning tänaseks ongi plats puhas. Pikima liiklusummikuna, mis kunagi planeedil registreeritud, läheb see episood aga ajalukku siiski.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.