Miks Google'i isesõitval autol pole pidureid ja rooli, aga on peeglid ja kojamees esiklaasil?

 (70)
Miks Google'i isesõitval autol pole pidureid ja rooli, aga on peeglid ja kojamees esiklaasil?
Foto: REUTERS

Google'i uusim isejuhtiv auto, mida avalikkus näha saanud, on teadupärast nii iseseisev, et sellel puuduvad inimesele sekkumiseks vajalikud pidurid ja rool sootuks.

Sellest ka loogiline küsimus: kas nende lisamine poleks siiski mõistlik olnud? Kui tehnoloogia alt veab, saaks inimesest juht vajadusel kontrolli haarata.

Google'i eriprojektide osakonna juht Astro Teller (ülaloleval pildil) kommenteeris asja paar päeva tagasi USA festivalil SXSW 2015 ja andis lihtsa, kuigi veidi üllatava seletuse.

Isejuhtiva auto arendustiimi kogemuse põhjal on inimene autojuhina või pigem selle abina nii ebausaldusväärne, et turvalisuse huvides oli parem talle mitte anda üldse võimalust sekkuda!

Teller kirjeldas, kuidas see tõdemus testide käigus ruttu selgeks sai. Isejuhtivat autot on USAs California maanteedel juba sadade tundide jagu testitud.

See ülesanne usaldati muide Google'i tavatöötajatele, kes autoarendusega muidu kokku ei puutunud. Nad said võimaluse isejuhtivaid autosid tööle ja koju tagasi jõudmiseks kasutada, tingimusel, et jälgivad toimuvat hoolega ning teatavast igast veast, miinusest või puudujäägist.

Teller kurtis, et inimesed usaldavad liiga kiiresti kogu autojuhtimise auto enda hooleks ja teevad sõites "tõesti rumalaid asju" nagu telefoni abil teksti- või kiirsõnumite saatmine.

Aga kui rool ja pidurid eemaldada, milleks on autol endiselt peeglid ja esiklaasil kojamehed? Selgub, et seda nõuavad autotootjatelt riiklikud seadused ja regulatsioonid!

Seotud lood:

Foto: AFP

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.