Metsik liiklus ja pistisemaiad politseinikud ehk miks Vene autojuhid kõike filmi võtavad

 (76)
Metsik liiklus ja pistisemaiad politseinikud ehk miks Vene autojuhid kõike filmi võtavad
Foto: ekraanitõmmis videoklipist

Kas olete mõelnud, miks meeldejäävaimad netti üleslaetud liiklus(õnnetus)videod pärinevad kõige sagedamini just Venemaa sohvritelt?

Ei, põnevate intsidentide ootuses tundide kaupa ringi sõitmine pole meie idanaabrite seas kujunenud rahvuslikuks spordiks. Põneva videomaterjali rohkuse tegelik põhjus on üsna lihtne ja loogiline: korrumpeerunud politseinikud.

Maanteepolitseinike brutaalsus, väljapressimisi- ja pistisehimu ning komme altkäemaksudega kena palgalisa teenida on juba legendaarseks muutunud. Venemaa kohtud ei vaata "tavainimese sõna vs politsei esindaja sõna" tüüpi situatsioonidele aga soosivalt, nii et inimestele tuleb kasuks valmidus olukorda videosalvestada.

Tänu sellele on viimasel ajal tunduvalt vähemaks jäänud ka väljapressimis-juhtumeid, kus keegi teel vigastatut teeskleb, politsei sobivalt lähedal autos istumas ja ootamas. Nii jõuab venemaalastelt netiavarustesse palju põnevaid liiklusvideosid ja ka muud ootamatud sündmused nagu Tšeljabinski meteoori saabumine leiavad ohtralt kajastamist.

Kõige värskem valik populaarsemaid liiklusvideoid Venemaalt:

Seotud lood: