Mercedese Autokeskus on Eesti edukaim automüüja


Eesti edukaim uute sõiduautode jaemüüja on AS Mercedes-Benz Autokeskus, mis kasvatas mullu 1999. aastaga võrreldes oma käivet 2,34 korda ja teenis üle 3 miljoni krooni puhaskasumit.

Niiviisi väidab Äripäeva Auto erileht. Erilehes ilmuva Sõiduautomüüjate TOP 30 teine koht läks Ladasid müüvale AS Lada Eestile, mille käive kasvas varasema aastaga üle kolme korra ja kasuminumber ulatus 2,6 miljoni krooni piirini.

Kolmas koht kuulus Peugeot’sid müüvale AS Kommest Autole, mis teenis 7,8 miljonit krooni kasumit. See oli ühtlasi ka suurim kasuminumber kõikide teiste automüüjatega võrreldes.

Möödunud aastal oli Kommest Auto sõiduautomüüjate TOP 30 võitja, kuid kuna edetabeli arvutamise metoodika arvestab väiksemate firmade huvides ka käibe ja kasumi kasvu, siis selles osas jäi Kommest Auto sedakorda paljudele teistele automüüjatele alla. Lõpptulemus koorub aga välja erinevate edetabeli kohapunktide alusel, ehk võidab kõige vähem punkte teeninud ettevõte, kinnitas Sõiduautomüüjate TOPi toimetaja Tõnu Tramm ETAle.

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov andis sõiduautomüüjate TOP 30 võitjatele auhinnad üle teisipäeval Mercedes-Benz Autokeskuses.