Mercedes üllatab tõeliselt futuristliku ideeautoga Biome

 (9)
Midagi taolist näeme alles aastal 2250?
Midagi taolist näeme alles aastal 2250?Mercedes-Benz

Ideeautosid ja tõeliselt uljaid kontsepte on sel sajandil aina vähemaks jäänud. Küllap on süüdi arvutimodelleerimise ilme realistlikkus, mistõttu pole ulmelisi autosid nende vormide tajumiseks enam tarvis materjali valadagi.

Et piirenihutavad ning julged ideed siiski publikule lähemale tuua ning ärgitada autotootjaid vabamalt looma, korraldas käimasolev Los Angelese autoshow eelnevalt disainikonkursi, mille eesmärgiks oli valmistada vaid 450 kg kaaluvaid futusedaane. Mercedes-Benz’i Californias Disainikeskus panebki välja Biome – muljetavaldava elusuuruse maketina.

Voogavad vormid on loojate sõnul tõukunud looduse voolavusest – millest siis veel? Projekti juhiks oli disainer Hubert Lee, kelle sulest valmis kunagine kontsept F800 ning äsja turule tulnud sedaankupee CLS teine põlvkond.

Biome on vaid 4020 mm pikk, ent tervelt 2,6 meetrit lai. Biokiududest valmistatud komposiitmaterjalist (eks sellest ka kontsepti nimi) kerega auto kogukaal on ainult 394 kg. Põneva vormi sees üllatab istmete paigutus: kõige ees keskel asub juht, tema selja taga – samuti keskel – asub üks reisija, kaks teist kaassõitjat istuvad aga kõrvuti keskteljel, moodustades tekkiva mõttelise rombi keskmised punktid.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!