Mercedes-Benzi V-klass, kahe-või neliveoline kõigemahutaja

 (4)
Mercedes-Benzi V-klass, kahe-või neliveoline kõigemahutaja
whatcar.ee

Suvel Eestis müügile jõudnud Mercedes-Benz V klass vahetab välja senise mahtuniversaali Viano. Tootja tutvustab V-klassi kui sõiduautolikku, kuni 8 istmekohaga ja lõputute ümberpaigutusvariantidega mugavat liikumisvahendit, mil pole midagi ühist kaubikuga.

Pildigalerii WhatCar?-is

• 3 kerepikkust ja mootori võimsust, kuni 8 istet
• Nüüd saadaval ka neliveolisena
• Hind alates 37 900 eurost

Valida on kolme kerepikkuse ja kolme eri võimsusega diiselmootori vahel. Alates oktoobrist saab tellida ka neliveolist V-klassi.

Meie pikk nädalavahetuse proovisõit kinnitas ühelt poolt seda, et V-klass on märksa sõiduautolikum ja mugavam kui eelkäija, Viano; paraku ka seda, et päris lõpuni ei ole kaubiku sugulussidemetest siiski vabanetud. Siin-seal kumab läbi disainiapse, mida ühelt luksuslikult “sõidumõnu igas kilomeetris” - autolt leida ei tahaks.

Mersulik välimus ja sisekujundus

Teeme ühe asja kohe selgeks- disain ei ole pelk väliskuju ja sisemuse läikivaks lihvitud kest. Auto puhul räägitakse tänapäeval “margi DNA-st”, ergonoomikast, kasutuskindlusest. M-B V klass on DNA osas igati eeskujulik näide: vaatad otsa ja saad aru, et tegu on mersuga.

Siiski, Vianost eristamiseks läheb vaja ka teist pilku, et ära tunda V-klassi pikem ninajoon ning esitulede uudne kuju. Sisemusega on märksa lihtsam, juhi töökoht on sarnane C-klassile, siit leiab nii puutepadja kui suure infoekraani. Ka rool, sellel ja roolisambal paiknevad nupud ja kangid on tuttavad. Standardis pakutakse parempoolset lükandust ja senisest rikkalikumat turvapaketti.

Seotud lood:

Materjalid, mida on kasutatud, on igati kvaliteetsed. Samas, testauto puhul tahaks sadulsepale küll mitu märkust teha- toolide nahalaadsest materjalist katted on õmmeldud ülejala, siit-sealt leiab kõveraid õmblusi ja kortse. Eks tule lisavarustuse nimestikust valida kallim kate ja kontrastõmblused, et siseviimistlus viimse viigini hea välja näeks.

Loe edasi ja vaata pilte WhatCar.ee leheküljel