Mazdaspeed3 mootoriga sulgkerge superautosoust

 (3)
Suzusho Supasse V
Suzusho Supasse V, Suzusho

Pagani Zonda ja Ferrari Enzo sugemeid kokku segav Lotus Elise’i mõõtu tiibustega Suzusho Supasse V astub publiku ette Tokyo autonäitusel. Jõuallikaks on sel tuunitud 2,3-liitrine 270 hj Mazda turbo.

270 hj pole just palju, kuid arvestada tuleb, et Supasse V kaalub vaid 840 kg. Mazdaspeed3,  kust mootor pärineb, kaalub ise enam kui poole rohkem! DOCH-jõuallika vääne juhitakse tagaratastesse kuuekäigulise kasti vahendusel.

Supasse V on Jaapani kit-autode tootja Suzusho uusim toode. Selle kandmikuks on ruumiline alumiiniumist monokokk, kere aga klaasplastist. Kuigi selle disainis on võimalik tunda ära terve hulk moodsat superautoklassikat, on selle loonud F1-disainer Kenji Mimura, kellele plagieerimist raske ette heita.

Suzushol on taoliste sõidukite komplekteerimises ja tootmises juba pikad traditsioonid, nii et Supasse V võib perfektse juhitavusega Lotus Exige'ile kujutada päris kõva konkurenti. Peamiselt tegeleb Suzusho ka Lotus 7 replikate ehitamisega, nii et kogemus on olemas. Järgmise aasta keskel müüki jõudev mudel hakkab maksma 50.000-80.000.- dollarit.