Märk on nõrkadele: enamik juhte ei hooli ajutistest kiiruspiirangutest ja lõhuvad värskelt pinnatud teid

 (25)
Märk on nõrkadele: enamik juhte ei hooli ajutistest kiiruspiirangutest ja lõhuvad värskelt pinnatud teid
Teetööd. Accelerista

Eesti liikluskultuur on madalseisus, nendib Accelerista. Elujärg paraneb, ostetakse uusi mugavaid autosid, hoolimine ja liikluspiirangutest kinni pidamine on nõrkadele. Maanteeameti värsked mõõtmistulemused kahel värskelt pinnatud objektil on masendavad: peaaegu kõik juhid ületavad kiirust.

Maanteeamet mõõtis kahel pindamisobjektil sõidukite kiiruseid, et näha, kui palju peetakse kinni kehtestatud ajutisest piirkiirusest 30 km/h. Selgus, et 90% autojuhtidest ületas kehtestatud piirangut.

„Pindamisobjektidel on kehtestatud piirkiirusest kinni pidamine väga oluline, et tagada tee kvaliteet ja pikaajaline säilimine,“ selgitas Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

12.-15. juuli mõõdeti kiiruseid Türi–Arkma objektil, mida läbis mõlemas suunas kokku 10 569 sõiduautot ja 2808 veokit. Sellel objektil ületasid kehtestatud piirkiirust sõiduautodest 87% ja veokitest 86%. 85% liiklejatest sõitis kuni 60 km/h. Maksimaalne mõõdetud kiirus objektil oli 117 km/h.

Samuti mõõdeti 17.-19. juuli Paide–Mündi–Mäeküla pindamisobjektil piirkiirusest kinni pidamist. Kokku läbis antud objekti 866 sõiduautot ja 294 veokit. Kehtestatud piirkiirust ületasid sõiduautodest 92% ja veokitest 89%. 85% liiklejatest sõitis kiirusega kuni 84 km/h. Maksimaalne mõõdetud kiirus oli 130 km/h.

Loe lähemalt Acceleristast!