Maailma pikim liiklusummik kestab – 100 km ja 9 päeva pikk!

 (35)
Hiina on maailma suurim autoturg ja kiireim autostuja. Foto Facid Gray, Reuters
Hiina on maailma suurim autoturg ja kiireim autostuja. Foto Facid Gray, ReutersScanpix

Järjekorrad, mis Eesti-Vene piiril veokijuhtidest viimasegi kannatuse välja väänavad, kahvatuvad Hiinas Heibei provintsis Pekingi ja Huai’an’i vahelisel maanteel juba 14. augustist saati tänini vältava kaose ees, mis võib kesta terve kuu.

Milles siis asi? Massiivne maanteeavarii? Maalihked? Tulnukad? Ei. Võimud seletavad tõenäoliselt planeedi võimsaimaks liiklusummikuks kujunevat situatsiooni lihtsalt niru infrastruktuuriga, mis kosmiliselt kasvanud liiklussurvele lihtsalt enam vastu ei pea, vahendab Global Times.

Teed on nii lagunenud, et sõita saab äärmiselt aeglaselt ja sinkavonka ning sügavaid auke lappivad komandod keset kõike seda halvavad liiklusvoo täielikult. Teetöödega alustati seal aga alles 19. augustil. Ummik oli selleks ajaks juba päevi kestnud.

Keegi enam õieti ei mäletagi, kuidas kõik alguse sai, ent reaalsus on täna selline, et enam kui sajakilomeetrine lõik maanteed number G110 on kaetud seisvate ning parimal juhul vaid teosammul liikuvate autode, busside ja veokitega. Võimud teed sulgeda ei kavatse ning ennustavad hoopis, et too ummik võib venida terve kuu pikkuseks.

Kohalikele teed palistavate asulate elanikele on umbummik loomulikult taevane kingitus ning joogi, söögi ning ulualusegi eest liigkasu võtmise ees ei lööda risti ette. Teisalt ei vaevle lõksu jäänud liiklejad kehva teeninduse käes ning viibivad veel pikka aega täiesti omalaadses aegruumis.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.