Maailma Naiste Aasta Auto 2017 tiitli võitis ülidramaatilises konkurentsis Hyundai Ioniq


Maailma Naiste Aasta Auto 2017 tiitli võitis ülidramaatilises konkurentsis Hyundai Ioniq
Accelerista.com

Hyundai Ioniq võitis tänavu 25 naiskohtuniku südamed ning Maailma Naiste Aasta Auto 2017 tiitli. Ülitihe konkurents tingis hääletamisprotsessis muudatuse. Accelerista kirjutab, et viis päeva enne lubatud võitja väljakuulutamist nulliti senine tulemus ja kohtunikel tuli teha uus punktipõhine hääletus. Ioniq võitis ülekaalukalt.

Nii dramaatilist Maailma Naiste Aasta Auto valimist kui tänavu ei ole kohtunikekogu silmad enne näinud. Vahetult enne finišit võeti vastu ühine otsus, lükata kõrvale nn tundepõhine hindamine ning võtta kasutusele punktisüsteem.

Esimeses voorus nimetab iga kohtunik 6 kategoorias 4 tema meelest parimat autot, mis sel aastal on turule jõudnud. Kohtunike isiklikust edetabelist moodustub 60-mudeliline Master List, kus igasse kategooriasse jõuab 10 enim nimetatud mudelit, millest omakorda tuleb kohtunikul valida 5 tema meelest paremat.

Kolmandas voorus on kohtunikul iga kategooria peale võimalik ära jagada 25 punkti, sealjuures ei tohi ükski auto saada rohkem kui 10 punkti ning kõikide nimetatute punktisummad peavad olema erinevad. Näiteks 10+7+5+2+1=25.

Viimases voorus on selgunud kategooriate võitjad, mille seast omakorda valitakse üldvõitja ehk Supreme Winner, mis pälvibki WWCOTY Maailma Naiste Aasta Auto tiitli.

Loe edasi Acceleristast.