Maailma müüduim auto Toyota Corolla, linnamaasturitest Honda CR-V

 (15)

2014. aasta esimeses kvartalis oli maailma enimmüüdud auto taas Toyota Corolla. Selle tõdemuseni jõudis konsultatsioonifirma Focus2Move, kes avaldas järjekordsed andmed ülemaailmsest autoturust.

Vahendab WhatCar.ee

• Esikolmikus veel Ford Focus ja VW Golf
• Linnamaasturite parim CR-V 11. kohal
Honda CR-V juhib jätkuvalt ka Eesti automüüki

Teisel kohal platseerus Ford Focus, kolmandale tõusis Volkswagen Golf. 2013 samal perioodil oli kolmandal kohal Hyundai Elantra, mis tänavu on langenud viiendale kohale.

Eestis ülipopulaarsetest linnamaasturitest on maailma müüduim Honda CR-V, mis üldtabelis on 11. kohal. Toyota RAV4 asub 18. positsioonil, Volkswagen Tiguan temast ühe koha võrra tagapool. Kia Sportage asub 27-ndal ning Nissan Qashqai 31. kohal.

Seotud lood:

Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga on kasvanud nii Honda CR-V, kui Toyota RAV4 müük. Honda kasv pärineb peamiselt Euroopast, kus jõudis müügile uue 1.6 i-DTEC mootoriga esiveoline versioon. RAV 4 uue versiooni müük ei olnud aasta tagasi aga lihtsalt veel täit hoogu sisse saanud.

Honda CR-V hoiab ka Eesti autoturul kindlalt müüduima linnamaasturi tiitlit, olles ühtlasi enimmüüdud auto mudelite lõikes. 7 kuuga on Eestis müüdud 560 Honda CR-V-d, 529 Škoda Octaviat, 404 Toyota Aurist, 402 Nissan Qashqaid ja 375 Toyota RAV4. Ka möödunud aasta Eesti müüduima auto tiitel kuulus Honda CR-V-le.