Maailma aasta autoks 2012 valiti VW up!

 (7)
Maailma aasta autoks 2012 valiti VW up!
Reuters/Scanpix

Nagu tavaks saanud, kuulutati selgi aastal New Yorgi autonäituse teisel pressipäeval välja Maailma Aasta Auto valimistulemused. Peavõit läks sedapuhku Volkswagen up!-ile, mis edestas selliseid väärikaid konkurente, nagu BMW 3.seeria ja Porsche 911, vahendab autoportaal WHATCAR? Lisatud galerii!

Lisaks peavõidule anti auhinnad välja veel kolmes erinevas kategoorias. Aasta sportauto tiitel läks oodatult uuele Porsche 911-le, mis jättis selja taha sellised superautod, nagu Lamborghini Aventador LP700-4 ja McLaren MP4-12C.

Säästuauto preemia ei läinud üllatuslikult aga sugugi mõnele väikesele elektriautodele, vaid hoopis luksuslikule S-klassi Mercedes-Benzile! Just nimelt, sest S250 CDI BlueEfficiency, suutis žüriid rohkem võluda, kui teisele kohale jäänud elektriline Ford Focus ja diisel-hübriidmootoriga Peugeot 3008.

Disainipreemia osas aga suuri üllatusi polnud. See läks Range Rover Evoque`le, mis on vaieldamatult üks viimaste aegade säravamaid tähti autodisaini maailmas. Disainiauhinnale kandideerisid veel peavõidu saanud VW up! ja Citroen DS5.

Mullu kuulutati Maailma Aasta Autoks Nissan Leaf, mis oli veidi varem saanud ka Euroopa Aasta Auto auhinna. VW up! jäi seekordsel Europa Aasta Auto valimistel teiseks, võit läks seekord Euroopas Opel Ampera/Chevrolet Voltile.

Volkswagen up! on pälvinud mitmete muude auhindade seas ka What Car? Aasta Auto 2012 preemia.

Vaata galeriid!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!