Maailm on segi pööranud? Porsche 911 tuleb ka maastikuversioonis

 (8)
Maailm on segi pööranud? Porsche 911 tuleb ka maastikuversioonis
Björn Waldegårdi Porsche 911Accelerista.com

Krossovertite buum on saanud nii vägeva hoo, et ka lugupeetud sportautode tootjad on pidanud enesehinnangut korrigeerima ja valmistama midagi SUV segmenti sobilikku. 15 aastat tagasi tõi Porsche turule Cayenne’i, mille kolmandat põlvkonda peagi ootame. Järgnes klass väiksem Macan, mida on saatnud müügiedu. Nüüd peab tootja plaani, ehitada maastikukõlbulik masin ka 911 põhjale.

Vahendab Accelerista.com

Neid, kes Porschele sportautodest ärapööramist andeks anda ei suuda, on üksjagu. Muuhulgas süüdistavad nad tootjat selles, et keiser on alasti – Cayenne on lähisuguluses VW Touareg maasturiga ning Macan on lihtsalt Audi Q5 porschelikumates rõivastes. Kui teha midagi, mis suudaks maastikul sõita, siis tehtagu see tõelise sportauto baasil, mitte ärgu laenatagu sugulastelt vanu asju – nii võiks Porsche-fännide halina kokku võtta.

Nõnda ongi Stuttgartis juba mõnda aega arutletud maastikukõlbuliku “tõelise” Porsche tootmise üle. Tegelikult poleks see midagi täiesti uut, kui meenutada 1984. aasta Paris-Dakar ralli võitu 911-l põhineva 953ga. Ja ehkki 953 omadusi on turunduses püütud Macanile ja Cayenne’ile külge pookida, ei ole tõsimeelsed Porsche-fännid seda muinasjuttu uskuma jäänud. Seega, on aeg päris autodeks.

Kui uskuda sakslaste AutoBildi, ei tule neid uudiseid enam kaua oodata. Peamajas on laual idee, ehitada järgmise 911 põlvkonna põhjale Dakari-nimeline maastikukõlbulik sõiduk. Sportautoklassiku järgmine, 992-numbriga tähistatud generatsioon jõuab müüki 2018. aastal. Maasturiga läheb siiski aega, sest eelisjärjekorras panustab Porsche 911 hübriidi turuletoomisse ja alles seejärel on võib-olla SUV kord. Kui turg peaks endiselt seda nõudma…
Loe pikemalt siit