LIIKUV PILT: Tesla Model 3 imeline muundumine – põnevusega oodatud auto enne ja nüüd

 (10)
LIIKUV PILT: Tesla Model 3 imeline muundumine – põnevusega oodatud auto enne ja nüüd
Foto: Wikimedia Commons / Steve Jurvetson

Tesla Motors sai põnevusega oodatud täiselektrilise sedaani Model 3 lõpuks valmis. Esimene eksemplar väljus tehasest 7. juulil.

Esimesed kolmkümmend õnnelikku saavad tellitud autod kätte kuuldavasti 28. juulil või natuke peale seda. Ettevõte loodab tänavu detsembriks saavutada tootmismahu 20 000 Model 3 kuus.

Samas on eeltellimusi tehtud tänavuse mai seisuga juba kuuldavasti ligemale poole miljoni jagu, nii et firma huvides on võimalikult ruttu tegutseda.

Tesla esmatutvustas Model 3 avalikkusele 2016. a mais, aga vahepeal on see üsna märkimisvääselt muutunud. Auto on pikem ja madalam kui algupäraselt nähtud, ja peamiselt kosmeetilisi muutusi on veelgi.

Autojuppide e-pood PartCatalog.com avaldas liikuva GIF-i, mis näitab nii algset varianti kui ka seda, millisena sõiduk vabrikust lõpuks väljus:

Model 3-st peaks saama esimesi suhteliselt hea hinnaga elektriautosid, mis suudab ka täislaadimise järel päris pikalt sõita, nimelt ligi 350 km.

Huvi tekitab muidugi ka Tesla Motorsi maine ja nimi; firma tõusis tänavu aprillis üldse väärtuslikemaks USA autotootjaks.

Käesoleva uudise koostamise hetkel on endine esikohaomanik General Motors aga trooni taas endale haaranud: 54,27 vs 54,11 (miljardit USA dollarit). Tasavägine heitlus jätkub.