Liikluskindlustus on kõvasti kallimaks läinud: õnnetusi on rohkem ja kahjusummad suuremad

 (20)
ERR auto põhjustas Kreutzwaldi tn avarii
Kreutzwaldi tn avariiFoto: Taavi Sepp

Tänavu esimese poolaastaga on kokku löödud ligi 18 000 liikluskindlustuse juhtumit, mille kahjud küündivad keskmiselt paari tuhande euroni. Juhtumite rohkus ja kahjude suurus omakorda on tõstnud liikluskindlustuse hinda eelmise aastaga võrreldes 15%.

Liikluskindlustuse fondi andmeil oli tänavu esimesel poolaastal kokku 17 750 liikluskindlustuse juhtumit, mille keskmine kahju oli 1953 eurot. Keskmiselt maksab liikluskindlustus aastas 139 eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on liikluskindlustuse keskmine kahju suurenenud 17 protsenti, liikluskindlustus on aga kallinenud 15 protsenti.

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul on viimase aja liikluskindlustuse hinnatõus tingitud peamiselt sellest, et liiklusõnnetuste arv on pidevas kasvutrendis ning keskmine kahju on tõusnud 2000 euro lähedale.

„Kuigi tänavatele ilmub üha enam moodsate ohutusseadmetega varustatud sõidukeid, mis peaksid õnnetusi ära hoidma, on kahjuks inimeste hoolivus kaasliiklejate suhtes halvenenud. Punase tule alt läbi kihutav sõiduk või keelatud alal vastassuunast möödasõitev auto ei ole liikluspildis enam haruldus,“ ütles Jesse.

Loe rohkem autoportaalist Accelerista!