Legendi jälgedes: Jaapani mägedes ekslev kummituslik auto on üles leitud

 (7)

Legend räägib, et kusagil Jaapani mägedes magab Toyota Supra, mis juhuslikke teelisi mootorimüraga heidutab. Mägimatkajad räägivad hirmulugusid kummitusautost, mille hing pole rahu saanud. Noriyaro ajakirjanik Alexi Smith läks legendi jälgedes mägedesse ja leidis Supra üles.

Vahendab Accelerista

Driftijate subkultuuris on Toyota Supra tõeline kultuse objekt: oma märjemates unenägudes näevad kähkusõitjad ikka seda imelist autot külg ees Jaapani mägiteid mööda libisemas. Kui küsida kultuurse jaapani petroseksuaali käest, milline on Jaapani autoajaloo vägevaim neljarattaline, siis nimetab ta suure tõenäosusega just Supra nime.

Supra naasmist Toyota mudelivalikusse on oodatud juba aastaid. Viimati kerisid ootused kõrgeks enne uuenenud GT86 tulekut – teatud ringkonnad uskusid tõsiselt, et uuenduskuuri asemel antakse Supra. Toyota peainsener Tetsuya Tada ütles möödunud aastal, et kui Toyota tahab püsida uue põlvkonna jaoks pildis, on kindlasti vaja Supra uuesti tootmisse lasta.

Mägedes kummitava superauto lugu on levinud aastaid suust-suhu. Nagu suulise pärimuse puhul ikka, kõik räägivad, aga näinud ei ole keegi. Nüüd võttis Alexi Smith, Jaapani autoväljaande Noriyaro ajakirjanik asja tõsiselt ette ja läks kummitus-Suprat otsima.
Loe edasi siit