Legendaarne Jaguar E-Type taassünnib XE Roadsterina

 (2)
Jaguar XE Roadster pärib maailma kauneimaks sportautoks peetud E-Type'i renomee
Jaguar XE Roadster pärib maailma kauneimaks sportautoks peetud E-Type'i renomee, Jaguar

2011. aastal ehk juba vaid veidi vähem kui kahe aasta pärast võib AutoBildi andmeil oodata uut Jaguari mudelit, kahekohalist väikekabrioletti nimega XE Roadster. See on kompakne ja väga võimas ning kiire katuseta superauto, mis peab olema suuteline kandma välja E-Type’i enda ajaloolise taaga.

E-Type oli oma aja kiireim kupee, kuhu mahtus kaks või neli inimest, millest oli ka kabriolett verisoon, ent mis peamine - see oli konkurentidest kümneid kordi kenam ja palju odavam. Ei tea, kas XE Roadster nüüd eriliselt soodsa hinna saab, ent disainijoonisel paistab see oma uue XJ stiilis ninaga kahtlaselt kena välja küll.

Mercedes-Benz SLK, BMW Z4 ja Porsche Boxteri konkurendiks asetuvat Jaguari näidatakse AutoBildi teatel 2011. a. sügisel Frankfurdi autonäitusel. Jaguari juhataja Mike O'Driscoll rääkis väljaandele, et „selle auto ehitamise soov on meil juba väga suur."

Jaguar XE Roadster disainijoonis, Jaguar
Väikese Roadsteri kere valmistatakse alumiiniumist nagu luksusliku XJ omagi. Kapoti alla on oodata 358 hj 5-liitrist V8 mootorit, millest pakutakse kindlasti ka ülelaetud 510-hobujõulist versiooni.