LAHENDUS: Kütust saab valmistada vanadest autodest!


Vanadest autodest toidetakse uutele toitu
Vanadest autodest toidetakse uutele toituFoto: Andres Putting

Mis võiks olla elegantsem ja sõbralikum lahendus kütuseprobleemile, kui maisitõlvikute jms. asemel saaks uusi sõidukeid käitada vanadest, amortiseerunud autodest valmistatud vedelikuga? Jaapanlased on leidnud sellise lahenduse.

JFE Engineering Group avab peagi taaskasutuskeskuse, kus muudetakse vanades autodes aina rohkem leiduv plastik kütuseks, teatab Nikkei. Õigemini tagasi kütuseks, kuna naftast on ju ka plastik valmistatud.

Tokyo ja Yokohama vahele jäävas Kanagawas alustab tehas tööd juulis. Seal suudetakse Tokyo autolammutustest tulevaid kasutatud autosid kütuseks töödelda 40 000 tonni ulatuses aastas. Keskkonnasõbralikult tuuleenergial töötavad magnetid korjavad sodilaadungist metallosad välja – aastas oma 9000 tonni. Rõhu all ümber töödeldud plastikust saab aastas 30 000 tonni kütust.

Jaapanis maksab auto tulevase utiliseerimise kinni selles soetanud isik. Euroopas peab keskkonnasõbraliku „surma“ eest tasuma ümbertöötamisega tegelev ettevõte ise. Tegelikult tuleb kõik ringiga niikuinii tarbija kukrust. Kõnealune Jaapani ettevõte plaanib investeeringud ära tasuda juba 2013. aastal. Miks ei võiks ka Eestis või mõne Euroopa suurlinnastu lähedal midagi taolist püsti panna?

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.