Kummalise kehaehitusega 660 hj luksussportmaastur

 (19)
Fornasari RR99
Fornasari RR99, Fornasari

Itaalia autoehitaja Fornasari on luksussportmaasturite koostamisega tegelenud juba enne Porsche Cayenne’i ilmaletulekut. USA võimsa V8 ja itaallasliku disaini võimalusi segav firma arvab, et nende uus mudel RR99 on kukkunud välja konkurentsivõimeline.

Paraku on selle masina esmamulje küll muud kui positiivne. 1850 kg kaaluva auto dünaamilised näitajad on samas võimsad: 660 hj, 0-100 km/h 3,8 sekundiga ning tippkiiruseks koguni 280 km/h, F1 stiilis ehitatud vedrustus jne. Kogu seda mõnu kattev koorik jätab kahjuks kentsaka mulje.

RR99 on justkui joonud kõigist karikatest korraga ning meenutab suurema peo järel koristamisel kraanikaussi kõikvõimalike erinevate jookide valamisest tekkivat segu, mille vaataminegi pea valutama paneb. Itaalia disain võib see ju olla, ent oleks justkui kellegi poolt järele ahvitud või kellegi telefoni teel edastatud iseloomustuse baasil joonistatud.

Samas polnud ka eelmisel mudelil, kolmeukselisel R600'l just meeldivam kehaehitus ja näoilme. Küll leiab siit vihjeid Porschedele, Lamborghinidele, isegi Audidele. Kokku segatud moos jätab nõutuks, ent kui taolisi asju ehitatakse, siis küllap on neid ka kellelegi vaja. Originaalne ja silmapaistev on üks tänaval kaasliiklejaid jahmatav Fornasari kindlasti.