Kuidas kiiruskaamera ikkagi suurel maasturil ja väikesel veoautol vahet teeb?

 (22)
Dodge, mida kaamera rekkaks pidas
Dodge, mida kaamera rekkaks pidas

Nädala alguses oli juttu sellest, kuidas üks lugeja oli saanud oma suure maarikuautoga 100 km/h lubatud tippkiirusega maanteel liikudes kiiruskaameralt trahviteate, kuna viimane oli ta suurt Dodge'i veokiks pidanud, mis aga alati ja kõikjal maanteedel teatavasti vaid kuni 90 km/h sõita võivad. Trahvi lugeja ei saanud, see tühistati. Forte uuris asjaomastelt isikutelt siiski igaks juhuks, kuidas kiiruskaamerate tööpõhimõte suurte maasturite ja väikeste veokite vahel vahe tegemiseks toimib.

Timo Vijar Maanteeameti Avalike Suhete Osakonnast selgitas:
"Kiiruskaamerate kiirusmõõteseade eristab suuri sõidukeid (veoautod, bussid) sõiduautodest sõiduki mõõtmete järgi ning kontrollprogrammi on võimalik sisestada neile erinevad kiirusepiirangud.

Otsus, millise sõidukiga on tegu, tehakse sõiduki lähenedes kiiruskaamerale lähtudes sõiduki tajutud (jälgitud) laiusest. Tajutud (jälgitud) laius sõltub erinevatest parameetritest nagu näiteks mõõdetava sõiduki tegelikust laiusest, sõiduki kaugusest mõõtekohast, mõõtenurgast, sõiduki esiosa kujust ja teistest parameetritest. Tänu nende parameetrite võrdlemisele tekib otsus, millisesse klassi sõiduk klassifitseeritakse.
Kui mõõdetavad parameetrid on piiri peal (nagu näiteks suurte maasturite ja väikeste kastiautode puhul), siis võib üksikutel juhtudel kiiruskaamera eksida ning määrata suureks sõidukiks ka B-kategooria sõiduki ning sellega ka fikseerida veoautodele ja bussidele määratud kiirusepiirangu ületamise. Selliste juhtumite välistamiseks teeb Politsei- ja Piirivalveameti liiklusmenetlustalituse operaator täiendava kontrolli ning reeglina trahviteade inimeseni ei jõua."

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.