Kuidas käituda roolis, kui teel laiutab nätske lörts?

 (18)
Kui praegusel ajal ei paista silma päike, ähmastab vaatevälja pori ja lörts
Kui praegusel ajal ei paista silma päike, ähmastab vaatevälja pori ja lörtsFoto: Ilmar Saabas

Kevadise sulaga kaasneb teedele ja tänavatele ohtrasti vett. Selliste tingimuste korral on oht vesiliu tekkeks. Lisaks varjab see mitte ainult väikesi ebatasasusi teel, vaid ka suuri ja ohtlike auke, mille arv kasvab talvekülmade möödumisel pidevalt.

Hullematel juhtudel võib veega kaetud auku sõites lõhkuda auto ratta ja muuta sellega auto liikumisvõimetuks. Parim oleks sõita lompidest mööda, vältides äkilisi manöövreid ja järgides samal ajal kõiki peamiseid ohutusreegleid. Eelkõige ei tohiks kalduda kõrvalrajale, kus teised sõidukid võivad samal ajal liikuda. “Kui mingil põhjusel ei ole võimalik lombist mööda sõita, tuleks see läbida aeglaselt ja väga ettevaatlikult,” märgib Renault’ liikluskooli spetsialist.

Sula ajal on eriti ohtlik sõita kõvakatteta teel, näiteks metsateel, kuna veest läbiimbunud maapinnal võib auto mutta kinni jääda või sattuda ohtlikku libisemisesse. Sõites mudasel teel tuleks liikuda aeglaselt ja vältida järske kiirendamisi. Roolimisliigutused peaksid olema pehmed ja ühtlased. Sellistes tingimustes on parim mitte peatuda. Samas, kui tuleb peatuda ja uuesti liikuma hakates hakkavad rattad libisema, tuleks esimese asjana vahetada käik kõrgemaks.

Autojuhid ei tohiks ühtlasi ka unustada, et sellisel aastaajal võivad ilmastikutingimused kiiresti ja ootamatult muutuda. Seetõttu on vajalik suurendatud tähelepanu ja hoolsus autosõidul, eriti just aastaaegade vaheldumise ajal. Klaasipesuvedeliku lisakanister igal juhul pakiruumi kaasa ning ohutut ja tähelepanelikku liiklemist!

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.