Kõõrdsilmne Kia Opirus saab sümpaatse järglase

 (9)
Kia VG - Opirusega võrreldes ikka väga väga hea
Kia VG - Opirusega võrreldes ikka väga väga hea---

Kia uus ideeauto VG (kas lühend sõnapaarist ’very good’ ehk väga hea?) võtab tulevikus margi mudelivalikus koha sisse senise kentsaka Opiruse asemel. Uus auto aimab kallite luksuslimusiinide stiili järele võrgutavalt, mitte maamehelikult ükskõikse otsekohesusega nagu nukrate silmadega eellane.

Opiruse ninas sätendasid omaaegsetelt E-klassi Mercedestelt tuntud kurvad silmad, kokku terve neljane komplekt, mis pidi viitama otseselt sellele, et Opirus on esindusauto. Sama taotlus kõlas läbi odava pereauto teistestki detailidest nagu limusiinlikult konservatiivselt kõrge kabiini tagaosa jne.

VG esialgsete joonistuste mõjureina võib ehk nimetada Opel Insigniat, Lexus GSi, ehk BMWdki, ent palju on siin ka disaini, mida juba Kia Fortel demonstreeriti. VG on veel vaid tööpealkiri, mis asendatakse ametlikuga järgmisel Detroidi autonäitusel, kus masinat juba materjalis esitletakse.

Kia turundusosakond suunab VG'd segmenti, mis jääb vahetult luksusautode sektori kõrvale. Mootorivalikusse on oodata neljasilindrilist 2,4-liitrist ja 3,8-liitrist V6 agregaati.