Kõik uued Teslad on võimelised täielikuks isejuhtimiseks, luba selleks veel pole

 (15)
Kõik uued Teslad on võimelised täielikuks isejuhtimiseks, luba selleks veel pole
Tesla Model X Pariisi autonäitusel mõned nädalad tagasi.Reuters

See on keskne sõnum eilselt Tesla üritusel, mis pidi algselt toimuma esmaspäeval, ent lükkus kolmapäeva peale mõningate pisidetailide täpsustamise tõttu.

Isejuhtimiseks vajalik riistvara tähendab muuhulgas endise ühe asemel kaheksat kaamerat, millest kolm on suunatud ettepoole ja ülejäänud on 360-kraadilise vaatlusvõimekusega, et kogu auto ümbrus monitooritud oleks. Kaamerad "näevad" umbes 250 meetri peale. Lisaks on varustuses ka kaksteist ultrahelisensorit, mis on võimelised tuvastama kõvu ja pehmeid objekte ning uus radar, mis näeb läbi vihma, udu ja tolmu. Kõik need uuendused on kõigil uutel Tesla masinatel olemas, teatas ettevõtte juht Elon Musk. Musk ütles, et autod tänu uutele seadmetele kuidagi koledamad või naljakamad välja nägema ei hakka ning lisas, et uut varustust ei plaanita teistele autotootjatele müüma hakata.

Ent samas ei tasu siiski loota, et uue Tesla omanik võibki nüüd lihtsalt uude masinasse sisse istuda ja oodata, et see ta ise punktist A punkti B viib. Süsteem vajab enne seda, kui juhtimine arvutile usaldatakse, veel "jätkuvat kalibreerimist ja miljoneid miile tegelikku sõitmist".

Veel lubas Musk, et järgmisel aastal toimub täieliku isejuhtimisega Tesla sõit Los Angelesest New Yorki.