Kia vastus krossoverite buumile: siit tuleb enesekindel Stonic

 (5)
Kia vastus krossoverite buumile: siit tuleb enesekindel Stonic
Esimene emotsioon otse Kia Stonic esitluselt Amsterdamis. Pilt: Moonika Kitt, Kia Eesti

B-klassi linnamaasturite segmendis toimuvat võib nimetada piltlikult plahvatuseks. Pea iga kuu tuleb mõni tootja välja oma kompaktmaasturi või krossoveriga. Kia on seni mängu rahulikult jälginud, ent nüüd on aeg öelda otsustav sõna.

  • B-klassi maasturilaadsete seas kindlasti üks silmapaistvamaid
  • Stonic saab esiveo, väikesed turboajamid ja käsikasti
  • 7 aastat või 150 000 km garantiid lubab muretut sõitu
  • Hind pole teada, jõuab müügile tänavu sügisel

Vahendab Accelerista

20.juunil esitleti Amsterdamis pilkupüüdvat linnamaasturit Kia Stonic. Accelerista oli sündmusel kohal.

Kia Stonic on mõni aeg tagasi esitletud Hyundai Kona sõsarmudel, ent sellest kraadi võrra enesekindlam ja sportlikum. Stonic ei püüa ahvatleda üksnes noori, tema sõnum on väljapeetum, eatum ent paradoksaalsel kombel seda metsikum. Sportlik ja intuitiivne sõiduk sobib ideaalselt linnatingimustesse ning nädalavahetusel seiklemiseks.

Seotud lood:

KIA VASTUS ON: “JAH” JA “JAH”

Stonic astub Kia mudelirivis Nirost sammukese allapoole, olles samal ajal äsja esitletud Rio superkompaktist siiski suurem ja kõrgem. Tarbijad nõuavad kõrgemaid ja laiemaid autosid, ja Kia vastab neile jaatavalt.

Kogu Euroopas müüakse aastas rohkem kui miljon kompaktmaasturit, kolme aasta pärast on see number vähemalt kahekordistunud – seda ütlevad analüütikud. Võrdluseks, ükski teine mudelitüüp ei ole samasuguse kasvuprognoosiga. Ei ole kunagi olnudki.
Loe edasi siit