Kas Venemaast võib saada parima liikluskultuuriga maa? Siseministeerium otsustas kõik autod kiibistada

 (46)
Kas Venemaast võib saada parima liikluskultuuriga maa? Siseministeerium otsustas kõik autod kiibistada
Repro: Accelerista

Venemaa siseministeerium võttis vastu elumuutva otsuse: kõik autode numbriplaadid kiibistatakse ning edaspidi ei jää ükski kiiruseületamine tähelepanuta. Accelerista kirjutab, et kiipide paigaldamise tehnoloogia tuleb välja mõelda lähiajal, sest muudatus hakkab kehtima juba tänavu.

Venemaa autojuhid hakkavad nööri mööda käima: numbriplaatidele paigaldatav RFID-kiip annab kätte kogu vajaliku info sõiduki ja selle omaniku kohta. Autode kiibistamisest on põhjalikumalt juttu olnud juba 2013. aastal, nüüd on aeg küps idee teoks teha.

Siseministeerium on leidnud rea liitlasi, kes leiavad, et parim lahendus kaoses Venemaa liiklust parandada on anonüümsuse vähendamine. Teadmine, et igal ajahetkel võib politsei kontrollida, kes ja mismoodi on autoga sõitnud ning karistuse väänata, peaks põhjagaasiga ja purjuspäi sõitjaid korrale kutsuma küll.

Liikluspolitsei peadirektor Mihhail Tšernikov ütles uudisteagentuurile TASS antud kommentaaris, et uued numbrimärgid teevad lihtsustavad liiklushuligaanide tabamist: “Kiipide kauglugejaid saab paigaldada kiiruskaameratest sõltumatult igale poole. Kaameraga on aga kiiruseületajaid kergem tabada.”

Tšernikov tõi välja veel mitu positiivset muutust, mis kiibistamisega kaasneb:”Tänu uuendusele saame edaspidi kiiremini kätte ka autovargad, sest nad ei saa jääda anonüümseks. Autonoomsed kiibilugejad võimaldavad igal ajahetkel üle kogu Venemaa jälgida autojuhtide liiklemist.”

Loe lähemalt Acceleristast!