Kas sündinud on uus särtsuhitt? Mõne nädalaga on tellitud 5000 Kia Niro EV-d

 (24)

Kia Niro EV on teine Lõuna-Korea vanima autotootja täiselektriline mudel, mida hakatakse müüma ka Euroopas. Pariisi autonäitusel esitletav Niro EV lööb aga koduturul rekordeid juba praegu: paari esimese nädalaga on ette tellitud kaugelt üle 5000 särtsuka, vahendab Accelerista.

Kia esitleb Niro EV-d eeloleval sügisel Pariisi autonäitusel ja loodab, et sel läheb oluliselt paremini kui Soul EV-l, mille välimus pole mõne aasta jooksul aegunud (on jätkuvalt omapärane) ent mida millele ostjad mingil põhjusel jalgadesse ei jookse.

54 minutit ja poolautomaatne juhtimine

Niro EV võib eputada täiesti uue ja moodsa tehnoloogiaga – sel on 204 hobujõuline elektrimootor ja 64 kWh liitium-ioonaku, mis tõepoolest võimaldabki 450 ja rohkem kilomeetrit ühe laadimisega ära põrutada. 100 kW laadimisega saab Niro EV aku 80% täis pakitud 54 minutiga.

Kia on oma uudismudelite puhul üllatanud suurepäraste juhiabidega: uue põlvkonna Kia Ceed, mis nime poolest kuulub väike-keskklassi, suudab sujuvalt hoida joont ja roolida auto turvaliselt läbi ka järsematest kurvidest, muudest kaasaegsetest mugavusabidest rääkimata.

Loe rohkem Acceleristast!