Kas kütus säilib paagis üle talve?

 (8)
Kas kütus säilib paagis üle talve?
MuruniidukFoto: Ilmar Saabas

Õues ja põllul aasta viimaseid töid tehes tasub jälgida, et muruniidukisse ja muudesse masinatesse pandud bensiin saaks lõpuni kasutatud. Uue põlvkonna taastuvkomponenti sisaldav diislikütus säilib ka üle talve.

„Autokütuse kasutamine aiatehnikas on laialt levinud, kuid vähem teatakse, et enne talvekorterisse seisma panemist tasub bensiiniga töötava masina kütus lõpuni kasutada.

Ka ei maksa kodustes tingimustes bensiini üle talve säilitada. Masin käivitub kevadel paremini, kui selleks tarvitada värsket bensiini,“ rääkis Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

Bensiin sisaldab etanooli ning kütusepaagis ja koduses kanistris puutub see paratamatult kokku õhuga. Seetõttu tasub bensiini kütusena kasutamisel järgida reeglit, et bensiin püsib värske 30 päeva pärast tankimist.

Teine lugu on Kuuse sõnul traktorite ja muu rasketehnikaga, mis sõidavad diislikütusega. Kui sellesse on lisatud uue põlvkonna taastuvkomponenti, säilib diiselkütus üle talve ning on kasutatav ka miinuskraadidega. „See on põhjus, miks Neste kasutab diislikütuse lisandina uue põlvkonna taastuvkomponenti HVO-d.“