Kandiline elektriroller — stiilne linnaliikur või ratastega kohver?

 (14)
Kandiline elektriroller — stiilne linnaliikur või ratastega kohver?
Foto: BOXX

Motorolleriga ringipõristamine on mugav ja lõbus viis liikumiseks linnakeskkonnas, ent urbanistlik kitsikus välistab sageli garaaži kasutamise. Meetripikkusele, 55 kilo raskusele ning ees- ja külgsangadega varustatud elektrirollerile BOXX, mis meenutab välimuselt diplomaadikohvrit, pole aga raske piisavat ruumi leida isegi ühetoalise korteri esikus.

Üllataval kombel suudab portfeljas sõiduk kanda kuni 135 kilo raskust juhti tippkiirusega 55 kilomeetrit tunnis, vahendab Discovery News.

BOXX on üsna pentsik väike leiutis, ent selle läbilöök rolleriturul pole sugugi välistatud. Potentsiaalsele ostjale võiksid muljet avaldada nii kaherattavedu, ABS-pidurid, kompleksne elektrooniline DBW-juhtimissüsteem (ingl drive-by-wire) kui kaks pagasiruumi.

Ligi 4000 USA dollarit (3040 eurot) maksev BOXX on küll kallis, aga arvestades, kui palju keskmine linnakodanik muidu transpordi peale kulutab, võib elektriroller end ometi peagi ära tasuda. Roller ei väljuta mingisuguseid heitgaase ega sisalda vedelikke, mistõttu see ei reosta ega määri ka parkimiseks pruugitavat esikut või trepikoda.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.