Jeep Wrangler saab tänu tootmise laiendamisele klassikuna jätkata

 (6)

Jeepi autod müüvad jätkuvalt hästi ja seega saab Fiat Chrysleri kontsern tootmist veelgi laiendada. See aga tähendab, et praeguse Wrangler JK – mida tõenäoliselt hakatakse müüma Wrangler Classicu nime all – valmistamist jätkatakse ka siis, kui mudeliuuendus samuti liinidelt maha veerema hakkab.

Vahendab Accelerista

Wrangleri tootmine tõotab suureneda 350 000 autoni aastas, mis on umbes 50 protsenti rohkem kui praegu. Kõik uued Wranglerid hakkavad valmima Toledo tehases Ohio osariigis.

Siiski ei ole paralleeltootmine igavene, vaid peaks kestma kõigest 6 kuud. Seega valmistatakse uut ja vana korraga vaid 2018. aasta esimeses kvartalis kuni märtsini, ja seda kiiremini kui kunagi varem mudeli 75-aastase ajaloo jooksul.

Toledo tehas on maailmas ainuke, kus seda mudelit toodetakse. 2015. aastal otsustas Fiat Chrysleri kontsern kohandada kandevkerega Cherokeed tootva tehase raami peal oleva uue Wrangleri jaoks. Väidetavalt kolib Cherokee valmistamine 2017. aasta märtsist Belvidere tehasesse Illinois’ osariigis ning pärast umbes 6 kuud kestvat ümbersättimist saabki Toledo tehas asuda uue Wrangleri kallale. Selline tootmisvõimekuse kasv lubab ehitada ka diiselmootoriga varianti ja Wrangleril põhinevat pikapi.
Loe edasi siit