Jälgimine algab? Must kast muutub juunis kõikidel USA autodel kohustuslikuks

 (41)
USA autode kruiis Tallinnas 2011
USA autode kruiis Tallinnas 2011Foto: Siim Lõvi

NHTSA ehk National Highway Traffic Safety Administration, mis tegeleb Ühendriikides liikluse turvalisuse küsimustega, nõuab juba järgmisest ehk juunikuust, et absoluutselt kõik USAs sõitvad autod oleksid varustatud nn musta kastiga nagu lennukid. Ikka selleks, et analüüsida avariile vahetult eelnenut, ent ka sohvrite sõidustiilidega tutvumiseks.

Auto omanik ei saa ega tohi musta kasti välja lülitada. Selle sisule pääseb ligi vaid politsei, autotootjad ning kindlustusfirmad, vahendab Daily Mail. Ei tasu vast mainidagi, millise kriitikatulva taoline otsus on esile kutsunud, kuna too nn. must kast meenutab liigagi otseselt nö. Suure Venna stiilis jälgimisühiskonna poole nihkumist.

Paljudel autodel on juba täna tegelikult kas salaja või avalikult midagi musta kasti taolist pardal olemas. Näiteks supersportautodel, kaitsmaks tootjaid klientide eest, kes oma auto meelega sodiks sõitnuna garantiiremonti tulevad. Ning ka mitmetel autodel, mil turvapadjad sees (ehk siis kõigil autodel), on sageli võimalik turvapadja avanemise teabe järgi avarii üksikasju tuvastada.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.