Jaguarid ja Land Roverid hakkavad kütusena tarbima vett?

 (49)
Veest juba puudust pole
Veest juba puudust poleReuters/Scanpix

Nimelt omab mõlemat brändi täna India autotootja Tata. Viimane teatas aga julgest kavast asendada tavaline fossiilkütus autode paakides veega. Alged selle kava elluviimiseks on tehnoloogiliselt olemas, ent otsus neid küpseks arendama asuda on kiiduväärt.

Täna toodab Tata Motors ka maailma odavaimat autot nimega Nano. Suurettevõtte pealik Ratan Tata teatas, et äsja investeeriti 15 miljonit dollarit Massachusettsi Ülikoolis (MIT) käimasolevasse projekti, mis uurib võimalusi tavalise vee kasutamiseks mootorikütusena, vahendab Sify.com

Täpsemalt plaanitakse paaki valatud veest vesinik kätte saada ning see autosid käitama sundinda. Tänased eksperimentaalsed vesinikuautod tangitakse otse vesinikuga, ent MIT professor Daniel Nocera näeb, et tulevikus saab hakkama lihtsamalt ja odavamalt ning paaki kallatakse tõepoolest otse vesi.

Tata toetab ettevõtmist sama põhjusel, miks asuta tootma Nanosid, selgitas Ratan Tata. Ikka selleks, et aina kasvavale inimkonnale võimalikult odavaid ja lihtsaid autosid pakkuda. Ja mis olekski rõõmsam kui mõnituhat eurot maksev neljarattaline, mille liikuma panemiseks piisab lihtsalt klaasikesest veest?

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!