Jaguar kavandab crossoverit

 (2)
Jaguar kavandab crossoverit
Jaguar

Jaguar peab tõsiselt aru krossoveri mudelivalikusse lisamise üle, kirjutab briti Autocar. "Murrangulist" disaini ja tehnoloogiat kandev auto jõuaks tootmisse 2016. aastal, kuid otsust ei ole veel tehtud, kirjutab autoportaal WHATCAR? Lisatud galerii!

Jaguari sõsarfirma Land Rover naudib praegu oma nišimudeli Evoque ootamatut edu, mistõttu ka Jaguarile on antud luba loobuda traditsioonidest ja minna püüdma uusi kliente. (Mäletatavasti üritati midagi seesugust juba 2001. aastal nime X-Type kandva Ford Mondeo klooniga, kes tõi Jaguari sõnavarasse terminid "esivedu", "diiselmootor" ja "universaal").

Materiaalse toe annab emafirma Tata hiljutine lubadus kahekordistada Jaguari ja Land Roverisse paigutatavat summat ligi 1,8 miljardi euroni aastas.

Kuigi Jaguari tähtsaimaks väljatöötatavaks mudeliks on BMW 3. seeriaga konkureeriv kompaktne premium-sedaan (kavandit vt. pildigaleriist), ei ole krossover kindlasti madalaima prioriteediga, kinnitas Jaguari tegevjuht Adrian Hallmark. "Tootmise tõenäosus on praegu 50:50, kuid selline auto aitaks kaasa Jaguari tõusule Brasiilias, Venemaal, Indias ja Hiinas", lausus ta.

Veel pole selge ka tulevase crossoveri geneetika. Kõigepealt võidakse ta luua uue alumiiniumkerega kompaktsedaani baasil. Kergmetallkere eristaks Jaguari krossoverit kindlasti Audi, BMW ja Mercedese rivaalidest. Samuti kaalutakse uue auto konstrueerimist Range Rover Evoque-i baasil. Kõige vähem tõenäoline on suuremamõõtmelise linnamaasturi ehitamine mudelitele XF ja XJ kavandatavast nelikveosüsteemist lähtudes.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Vaata galeriid SIIT!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.