“Ja siis ilmub tema – üleni valges” ehk miks hele riietus pimedas surmast ei päästa

 (31)

Liiklusjärelevalvekeskus tuletab kõigile meelde, et praegusel ajal koduuksest välja astudes on helkur kohustuslik rõivastuse osa. Hele või värviline riietus ei päästa: isegi üleni valges rõivas jalakäijat näeb autojuht alles 55 meetri pealt.

Hämarus tungib peale: kui sajab vihma, valitseb õues ühtlane hallus. Õhtuti hämardub juba kella kuue ajal. On see aeg aastast, kus mistahes rõivakomplekti juurde kuulub helkur või mitu. Veel parem, mõni rõivaese on ise nagu suur helkur.

LJVK

Ja kuigi rohkem peavad oma nähtavuse pärast muretsema need, kes armastavad jalgsi liikuda suburbias ning lausa maanteeserval, on ka linnas helkuri kandmine väga oluline: juhtub, et tänavavalgustus jupsib või on mõni valgustamata teelõik (äärelinnas täiesti tavaline). Siis on autojuhile enda nähtavaks tegemine ülioluline.

Mõõtmine näitab, et tumedates riietes jalakäijat, kes kannab korralikku helkurit, märkab autojuht üle kahe korra kaugemalt kui kõndijat, kelle lemmikvärv riietevalikul on valge, aga kes helkurit ei kanna.

Kui teema rohkem huvitab, viska pilk peale SIIA