"Istmesoojendus": kiiruse mõõtmisest Soomes ja Eestis - kas 1 km/h kiirustamise eest ootab tõesti trahv?

 (37)
Kiirusmõõtmise reportaaž
Kiiruse mõõtmineFoto: Hendrik Osula

Sellenädalase "Istmesoojenduse" põhiteemaks on kiiruse ületamine. Uudised Soomest viitavad, et seal võib hakata trahvi saama ka 1 km/h kiiruse ületamise eest - vaatame, kui tõene see väide on ning kuidas see Eestis kehtib.

Samal ajal võtame vaatluse alla laulupeoga seonduvad liikluspiirangud ja anname ühe lihtsa ning loogilise soovituse, kuidas liikluskaosest võimalikult valutult välja tulla. Peale selle räägime Teneti filmivõtete autojuhtide rollist ja mõtiskleme, kas pea 70 eurot päevas Hollywoodi filmis esinemise eest on ikkagi vähe või palju.

Nädala proovisõiduautoks oli Škoda Scala, mis üllatas nii mitmeski mõttes. Üllatusega seonduvaid pildimaterjale näed meie saate Facebooki lehelt.

Nipinurgas räägib Uku oma kogemusest säästuautode ostmisel - hiljuti ostis ta 200 euro eest Citroen Xsara, millest oli huvitaval kombel rohkem kasu kui kahju.

Seotud lood:

"Istmesoojendus" läheb nüüd suvepuhkusele ja naaseb suure tõenäosusega augustikuus.

Saatejuhtideks olid sel korral Uku Tampere ja Jan-Matthias Mandri. Kirjuta meile: istmesoojendus@delfi.ee. Podcasti saad kuulata ka Spotifyst, Soundcloudist ja Apple Podcastide lehelt.

Viska pilk peale ka meie Facebooki lehele, kuna sinna postitame jooksvalt pilte proovisõiduautodest ning arutame hea meelega kõigi huvilistega autoküsimuste üle.