Iseteenindusega autoremonditöökoda

 (34)
Iseteenindusega töökojas vaheta rehve või keset ööd ja seelikus
Iseteenindusega töökojas vaheta rehve või keset ööd ja seelikusFoto: Ilmar Saabas

Londonis avati hiljuti asutus nimega Pit Start, mis kujutab endast autoremonditöökoda, kuhu inimesed saavad tulla ise oma autode kallal vajalikke töid tegema.

Pit Stardis käib tasu arvestamine tunni kaupa ning sisuliselt on tegu renditava, täisvarustuses autoremonditöökojaga. Ainuke asi, et tunkedes pole mitte võõrad spetsialistid, vaid klient isiklikult.

Tõstukita remondikoht maksab 10.- naela tunnist, neljatonnise tõstevõimega estakaadiga varustatud jaam aga poole enam. Koha peal saab osta ka vajalikke vedelikke ja määrdeid. Isegi varuosi saab sinna ette tellida või lasta kiirelt kohale organiseerida.

Kogu tarvilik tööriistavalik ja tehnika peaks koha peal olemas olema. Ning kui endal siiski julgusest või nupust väheks jääb, on Pit Startil igaks juhuks käe pärast ka nimekiri operatiivselt lähipiirkonnast kohale saabuvate mehhaanikute andmetega.

Kena äri tegev paik on avatud iga päev ööpäev läbi, juhuks kui tekib vastupandamatu soov unes nähtud turbolaadija koheselt masinale monteerida. Pit Start on garaaži komplekteerinud ka automehhaanika ja autonduse alase juhendikogu. Ehk oleks taolisel ettevõtmisel jumet ka Eesti Vabariigi kontekstis?