Iraani valitsus ähvardab Peugeot’d pankrotiga

 (4)
Peugeot 206 on Iraanis hoogsas tootmises
Peugeot 206 on Iraanis hoogsas tootmisesPeugeot

Iraanis liigub väga palju väga vanu Peugeot’sid, millele tarnitakse varuosi Prantsusmaalt. „Meil piisab vaid silmapilgutusest ning Peugeot ongi pankrotis,“ ülbitses Iraani asepresident Mohammad Raza Rahmi.

„Võime otsustada, et ajame Peugeot pankrotti. Võime otsustada, et ei telli enam varuosi, mis toovad Peugeot’le sisse 2,5 miljardit dollarit,“ selgitas ta agentuuri ISNA vahendusel. Iraanis toodetakse Peugeot’ mudeleid 206 ja 405, kohalikud margid Saipa ning Khodro ehitavad Renault’ toetusel Dacia Loganeid ning Kia egiidi all mudelit Pride.

Islamiriigi võimud on ajanud vihaseks just viimane, kuna Kia otsustas peale Iraani tõrksust käimasoleva kahtlase tuumaprogrammi valgustamisel ning üleolevaid mõtteavaldusi globaalse poliitika teemadel, mis muuseas sedastasid, et maailma kaks superriiki on USA ja Iraan, et nemad selles riigis enam autosid ei tooda.

No ja siis? Ent autotööstus annab Iraanis otseselt tööd poolele miljonile inimesele, rääkimata kaudsetest töökohtadest ning on naftatööstuse järel suuruselt teine majandussektor. Maailmas on Iraan suuruselt 18. autotootja, eksportides sõidukeid peamiselt Lähis-Itta, Ida-Euroopasse ning Ladina-Ameerikasse.

Aga videotestist vaata, milline on Peugeot' värskeim mudel RCZ!

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.