Inimesel on 9 miljoni eest filmistaar-autosid!

 (8)
Nii uut Batmobile mehel veel pole. Foto Johan Nilsson
Nii uut Batmobile mehel veel pole. Foto Johan NilssonScanpix

Briti Mark Perkinsi 25 aastat kestnud filmiautode kogumist on päädinud tänaseks kollektsiooniga, mille väärtust hinnatakse poolele miljonile naelsterlingile ehk enam kui 9 miljonile Eesti kroonile. Hullumeelne? Perversne?

Eks see ole lihtsalt üks hobi teiste seas. Miks peaks tikupakke kokku tassiv isik olema vähem patune kui ülirikas rekvisiidihuviline? Igal juhul on Perkinsi kogu staarid Flinstones’i sõiduvahend, Batmani tsikkel Batbike, Mr. Bean’i Mini, James Bondi Aston Martin filmist „Goldfinger“ jne, vahendab Telegraph.

Tal on ka Starsky&Huch’ist tuntud Ford Torino, paljudes teleseriaalides tuntust kogunud autod. Lisaks on härral hulk koopiaid ehk replikaid nagu Batmani Batmobile, Ghostbusters’i Ectomobile, Naddy’ Toyland’i auto jpm.

Perkins tegeleb kinnisvara arendusega, tema värskeim lelu on 1967. a. Pontiac GTO seriaalist „The Monkees“. „Ferrari või Bentley on kindlasti kenad omada, ent minu huvi on filmiautod, ebatavalised asjad.“ Neid ebatavalisi asju ei kipu tal enam oma maalapile äragi mahtuma. Nii panebki ta oma Batmobile’i koopia õige pea 40.000.- naela eest oksjonile, et keegi sellega sõitma hakkaks, tema garaaži kütkest ning tolmuvaiba alt vabastaks.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.