Hyundai i30 toob Eestisse Bluelink teenused


Hyundai i30 toob Eestisse Bluelink teenused
Tootja

Mõne nädala pärast jõuab Eestis müügile uus Hyundai i30, mis toob esimesena Eestisse tootja Blulink teenused.

Tootja teatel pakub Bluelink mitmeid ühenduvusteenuseid, näiteks Hyundai LIVE Services-teenuseid, samuti nutitelefonirakendusega kaugjuurdepääsu võimaluse. Bluelinki abil saab näiteks määrata auto asukohta, lukustada see eemalt ja vaadata mitmesugust teavet - olgu või rehvirõhku ja läbisõitu. Bluelinki süsteem on esimese viie aasta jooksul klientidele tasuta.

Uusi Hyundai i30 jõuab Eestisse oktoobris 2020 ning seeria hinnad algavad 15 990 eurost (Hyundai i30 Hatchback 1,5 DPi 110 hj).

Hyundai i30 kollektsiooni varustustasemed Eestis on Fresh, Comfort, Style ja N Line. Style varustustase sisaldab nüüd ka 10,25-tollist värvilist puutetundlikku ekraani koos navigeerimissüsteemi ja nutitelefoniga juhitava Bluelinki telemaatikateenusega, samuti tagumise põikisuunalise liikluse hoiatust ja pimenurga jälgija hoiatust.

Mis masinasse veel puutub, siis selle esiosa uus välimus on laiem ja kaasaegsem. Esituled on ümber kujundatud ja uued LED-päevasõidutuled on V-kujulised. Hatchback saab endale uue tagumise põrkeraua, mis on disainitud parandamaks aerodünaamikat. Ka LED-tagatuled moodustavad V-tähe, tekitades sümmeetria auto esi- ja tagaosa vahel.

Mootorivalikusse lisandus uus 48 V kerghübriid, mis on saadaval koos 1,0 T-GDI 120 hj bensiinimootori, i30 mootorivaliku tipus oleva uue 1,5T-GDI 160 hj bensiinimootori ja 1,6 CRDI 136 hj diiselmootoriga. Käigukastidest saab i30 seeriale valida 6-käigulise manuaalkäigukasti või seitsmekäigulise topeltsiduriga automaatkäigukasti (7-DCT). Hyundai i30 seeria keskmised CO2kogused on sõltuvalt mudelist vahemikus 119-138 g/km.

Esmakordselt on Hyundai autospordist inspireeritud N Line nüüd saadaval lisaks i30 Hatchbackile ja i30 Fastbackile ka i30 Wagonile. Uutel N Line mudelitel on eesmine iluvõre laiem ja madalamale ulatuv, samuti on uue välimusega tuled ees ja taga. Ümberpaigutatud tagumised udutuled viivad auto raskuskeskme visuaalselt maale ligemale. N Line mudelitel on ka nahast/seemisnahast polsterdusega Sport esiistmed, mille esiistmed on elektriliselt reguleeritavad ning on varustatud mälupesadega.

Mudelil on 7-tolline digitaalne armatuurlaud ja 10,25-tollise värvilise puutetundliku ekraaniga navigatsioonisüsteem, olemas on Qi-standardile vastavate telefonide juhtmevaba laadimine.

Uuendatud pimenurga jälgimissüsteem (Blind Spot Detection, BSD) hoiatab, kui pimealas tuvastatakse teine sõiduk, ja nüüd koos pimenurga kokkupõrke vältimise süsteemiga (Blind Spot Collision Avoidance Assist Warning, BCA) ka pidurdab kokkupõrke vältimiseks või kahjustuste minimeerimiseks. Uuendatud on ka eesmise kokkupõrke vältimise süsteemi (Front Collision-Avoidance Assist, FCA), mis tunneb nüüd ära jalgratturid. Jalakäijaid on lisaks autodele tuvastanud juba varasemate i30 mudelite FCA.

Uue Hyundai i30 valikutesse on lisandunud juhi tähelepanu hoiatus (Driver Attention Warning, DAW), kaugtulede assistent (High Beam Assist, HBA), intelligentne kiirusepiirangu hoiatus (Intelligent Speed Limit Warning, ISLW) ja sõidurajal püsimise abisüsteem (Lane Keep Assist, LKA).

Turvavarustusse kuulub alates Comfort varustustasemest standardvarustuses olev hädaabikõne süsteem eCall, mis võimaldab reisijatel ühe nupuvajutusega hädaabiteenistusse pöörduda. Süsteem aktiveerub automaatselt, kui sõiduki turvapadjad on avanenud.