Hinnalisim Eestis sõitnud auto maksab 100 miljonit

 (18)
BMW, mille eest küsitakse kõrghoone hinda
BMW, mille eest küsitakse kõrghoone hindaRM Auctions

Ole nii rikas kui tahad või nii peen autoehitaja kui võimalik – uued hüpersõidukid ei saa klassikaliste autode hinnale ligilähedalegi. Jah, too Koenigsegg, mis Eestis arvele võeti, maksis mitukümmend miljonit krooni. Eestit väisanud BMW 328 Mille Miglia on aga kordi enam väärt!

1. mail meenutab suur osa eestimaalasi vaikselt tugitoolis lesides kunagist töörahva püha pidamist. Monacos kogunevad aga autohoolikutest ekstsentrikud, kel raha nii palju, et viimanegi vinn näost kirurgiliselt eemaldatud seljad sirged. RM Auctions paneb müüki nõukogude ajal lätlasele kuulunud 1937. a. hõbedase BMW - tõenäoliselt kõige kallima auto, mis eales Eestimaa pinda puudutanud.

Tegemist on vägagi erilise mudeliga, mil lisaks autoalasele autentsele seljatagusele ka poliitilist ajalugu. See oli 1940ndail näiteks natsisaksa arhitekt-visionääri Albert Speeri käsutuses, peale sõda läks aga reparatsioonivarana Venemaale, kus see, uskuge või mitte – vahetati peagi Žiguli vastu! Kuna viimasega oli noorel inimesel mugavam sõita.

Seotud lood:

Tõeline haruldus elutses Läti NSV’s Gvido Adamsoni hoole all ja see mees käis tolle Bügelfalte püksiviike ka vennasvabariigis ENSV’s vanatehnika üritustel demonstreerimas. Bügelfalte tähendabki püksiviiki ning viitab šassiinumbrit 85032 kandnud auto ülimalt voolujoonelise kere külgedele vormitud püksiviigi vormidele.

Autost on BMW enda muuseumis väljas spetsiaalselt valmistatud koopia. Kel huvi suurem, leiab põhjaliku ajaloolise ülevaate SIIT. Kahe nädala pärast peetaval enampakkumisel spekuleeritakse auto hinnaks tõesti tervelt 100 miljonit krooni.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.